Będą z niej korzystać przede wszystkim studenci WIL i kierunku budownictwo. Pierwszą część z 1000 cebulek studenci z KN Krajobrazy “Landscapes” wraz z opiekunami z Katedry Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury PK posadzili w połowie października. Pomagały im w tym dzieci z sąsiadującej z uczelnią Katolickiej Szkoły im. Świętej Rodziny w Krakowie (więcej o akcji i zdjęcia – TUTAJ). Dziś, znów przy wsparciu małych ogrodników z sąsiedztwa dokończyli sadzenie 500 kolejnych cebulek.
– Na dzisiejszą pozycję Pana Profesora – badacza wybitnego – złożyły się pasja naukowa i konsekwentne podejmowanie wyzwań badawczych we współpracy z ośrodkami naukowymi oraz przemysłowymi zarówno w kraju jak i za granicą. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach Akcji 2 Partnerstwa na rzecz Współpracy przyznała finansowanie dwóm projektom, których liderem jest Politechnika Krakowska. Pierwszy z nich, kierowany przez dr. inż. Drugi projekt, na czele którego stoi dr hab. Patrycja Haupt, prof. PK z Wydziału Architektury, polega na zastosowaniu algorytmów AI analizujących preferencje użytkowników i ich indywidualne potrzeby do opracowania innowacyjnej metody projektowania wnętrz.
Małopolska jest więc pierwszym regionem w Europie, który został nagrodzony w ten sposób, będąc jednocześnie regionem posiadającym już tytuł ERP. Małopolska została nim nagrodzona w 2016 r., jako pierwszy polski region, który otrzymał ten tytuł. Warto podkreślić, że w konkursie Europejski Region Przedsiębiorczości, nagradzane są regiony i miasta posiadające przyszłościowe wizje rozwoju i wspierania przedsiębiorczości oraz efektywnie wykorzystujące środki publiczne na rzecz rozwoju gospodarczego. Złożona w konkursie aplikacja Małopolski jest swego rodzaju strategią rozwoju przedsiębiorczości na najbliższe lata. Zostały do niej dołączone deklaracje poparcia od 22 instytucji, w tym np.
Kandydaci mogą przesyłać swoje pytania na adresy e-mail Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych oraz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Lub czy plinko to oszustwo do Działu Promocji za pośrednictwem Messengera. Zespoły naukowe z Politechniki Krakowskiej znów osiągnęły duży sukces. Ich rozwiązania prezentowane były na Tajwanie podczas targów wynalazczości Kaohsiung International Invention & Design EXPO (KIDE 2023), które odbyły się na przełomie listopada i grudnia.
Jako opiekun stanowiska, firma Grundfos będzie co jakiś czas je aktualizować. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy nastąpi instalacja platformy cyfrowej w chmurze, która będzie pozwalała na pełny monitoring pracy urządzenia. Studenci oraz pracownicy uczelni będą mieli do niego dostęp. Będą mogli testować jak takie podejście do sterowania urządzeń działa w praktyce.
This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled.